Hydroizolace

Asfaltové pásy

ELASTEK 40 (50) SPECIAL ve variantě DEKOR se uplatňuje jako vrchní pás v nových povlakových krytinách. Kvalita asfaltové hmoty i nosné vložky umožňuje použití pásu i v místech zvýšeného namáhání.Hydroizolační pás je vyroben  z asfaltu modifikovaného SBS kaučuky.  Pás je určen pro izolace všech částí staveb. Kvalita asfaltové hmoty i nosné vložky umožňuje použití i v místech zvýšeného namáhání.  Nosnou vložku pásu tvoří kvalitní polyesterová rohož. Vlastnosti tohoto materiálu dávají pásu vysokou průtažnost při zachování značné pevnosti.Silná modifikace asfaltové hmoty SBS kaučuky dodává pásu vynikající elasticitu a ohebnost i při extrémních teplotách.Pás ELASTEK 40 (50) SPECIAL ve variantě DEKOR se vyrábí s ochranným břidličnatým šupinatým posypem, který chrání asfaltovou hmotu proti vlivům UV záření, snižuje povrchovou teplotu a zvyšuje estetický dojem střechy.

Na opracování detailů, zejména na svislé konstrukce se výborně hodí speciální APP modifikovaný pás s kovovým povrchem (Al, Cu). Má vynikající přilnavost a vysokou stabilitu při vysokých teplotách. Obrázek vpravo.

Technický list

tl_elastek-50-special-dekor

tl_elastek-40-special-dekor

tl_elastek-50-solo

tl_elastek-40-firestop

tl_elastek-50-garden

tl_glastek-40-special-mineral

tl_glastek-30-sticker-plus

PVC fólie

Hydroizolační fólie ALKORPLAN jsou vyrobeny z měkčeného PVC (mPVC). Používá se několik typů podle způsobu aplikace. Liší se nosnou vložkou.  Fólie ALKORPLAN se vyznačují vynikající svařitelností. Zvláště významný je fakt, že tato svařitelnost je výborná i po dlouhé době, což se pozitivně uplatní například při doplňování nového prostupu na střeše apod.  jsou známé také odolností proti agresivním vlivům počasí – kyselé deště, různé zplodiny, exhalace,mráz nebo teplo. Díky 40 letým zkušenostem firmy ALKOR DRAKA s výrobou fólií z měkčeného PVC je u fólií ALKORPLAN dosahováno vynikající dlouhodobé rozměrové stability. To dokazuje především velké množství úspěšných realizací z tohoto materiálu po celém světě. Fólie ALKORPLAN se vyrábí v několika typech. Použití konkrétního typu vyplývá z jeho přesně dané vlastnosti (typ nosné vložky,tloušťka fólie apod.)

Technický list

tl_alkorplan-3517x

tl_alkorplan-35034

Zateplení

Polystyren

Ve stavebnictví je nejvíce využíván EPS polystyren. Dodává se ve formě desek různých rozměrů, EPS polystyren je označen číslicí například EPS 70 nebo EPS 100, toto číslo představuje pevnost polystyrenu v tlaku v kilopascalech. Dalším označením polystyrenu EPS je písmeno za číslicí. To představuje určení polystyrenu: Z- pro podlahy, S – tepelné izolace střech, F – fasádní polystyren.Na ploché střechy je hojně používán Polydek. Jsou to kompletizované dílce z expandovaného polystyrenu s asfaltovým pásem na horním povrchu.

Technický list

tl_polydek

tl_kingspan

tl_dekperimeter

Certifikáty